ProImage - strony www Częstochowa
faq
1. Dlaczego potrzebuję strony internetowej ?

To pytanie, które zadaje sobie chyba każda osoba otwierająca działalność gospodarczą. Poniżej postaramy się pomóc w odpowiedzi na nie przedstawiając wszyskie korzyści z tym związane.

Obecne czasy to tzw. 'wiek informacji', której większość z nas szuka przede wszystkich w Internecie. Nie wertujemy już ogłoszeń w gazetach, reklamy w telewizji i radio są drogie i często ulotne - to Internet zapewnie dotarcie do bardzo szerokiej grupy odbiorców za niewielką cenę. Strona internetowa otwiera nasz biznes, naszą usługę / produkt na cały świat.

Bardzo istotną cechą Internetu jest możliwość osiągnięcia celu od początku do końca, czyli od reklamy (na stronie internetowej), interakcji z użytkownikiem, odpowiedzi na pytania, wątpliwośći (za pomocą poczty e-mail), aż do sprzedania usługi / produktu (sklep internetowy). Wszystko odbywa się tylko w tym jednym kanale informacyjnym. Może dlatego Internet prześcignął już prasę i radio i jest coraz bliżej prześcignięcia telewizji. Co roku udział sprzedaży internetowej w całym rynku sprzedaży zwiększa się kilkakrotnie.

 

Jakie korzyści przynosi strona internetowa ?

 • możemy dotrzeć do dużej liczby odbiorców małym nakładem środków
 • jest najpojemniejszym, w przekazywaniu informacji, medium - na stronie www możemy pomieścić nieskończenie wiele informacji, natomiast media tradycyjne ograniczają nas miejscem (prasa) i czasem antenowym (radio, telewizja)
 • dzięki globalnemu zasięgowi i dostępowi możemy dotrzeć z nasza stroną do klientów na całym świecie
 • oszczędza nasz czas - zmniejszenie liczby niepotrzebnych telefonów - za sprawą informacji zawartych na stronie np. mapa dojazdu, możemy zmniejszyć liczbę telefonów z zapytaniem o położenie firmy
 • bogatsze przedstawienie oferty - oprócz tekstu, na stronie internetowej możemy tez umieścić filmy, obrazy czy dźwięk aby jeszcze ciekawiej zaprezentować naszą ofertę
 • lepsza obsługa klienta - dzięki takim dodatkom do stron jak forum czy czat możemy w bardzo szybkim czasie porozmawiać z konsultantem czy wymienić opinie o produkcie / usłudze z innymi klientami
 • e-mail - dzięki elektronicznej poczcie możemy porozumieć się z obsługą strony czy sklepu i otrzymać bardziej szczegółowe informacje na temat danego produktu / usługi
 • newsletter - lista mailingowa umożliwia rozesłanie informacji o nowym produkcie natychmiast po jego wprowadzeniu do tysięcy użytkowników
-

2. Ile kosztuje strona internetowa ?

No właśnie - ile to kosztuje, za co płacę i jak określić wartość swojej strony internetowej. Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od naszego podejścia do własnego miejsca w sieci. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy strona internetowa to inwestycja, czy konieczny wydatek. Każda suma, jeśli potraktujemy ją jako konieczny wydatek - wydaje się zbyt duża, czy to 500, 1000, czy 2000 złotych.

Inaczej sprawa się ma, jeśli chcemy inwestować w promocję w Internecie licząc na konkretne zwroty z tej inwestycji (pozyskanie co miesiąc nowych klientów). Nowi klienci oznaczają zysk, który w krótkim czasie przekroczy inwestycję w stronę internetową.

-

3. Co to jest hosting i czym jest domena ?

Hosting i domena to dwa pojęcia związane ściśle z tematyką stron internetowych. Postaramy się przybliżyć Państwu ich znaczenie bez używania trudnych terminów, których nie muszą Państwo znać. A więc:

Hosting

Każda strona internetowa składa się z dużej liczby plików, w których znajduje się konstrukcja strony, grafiki znajdujące się na stronie, animacje itd. Wszystkie te pliki muszą zostać gdzieś przegrane, aby strona mogła być wyświetlana  w Internecie. Hosting ( a w tym przypadku to web hosting) to właśnie usługa udostępnienia miejsca na serwerach (na dyskach) na pliki strony internetowej oraz umożliwienie korzystania z baz danych (często to właśnie w bazach danych znajduje się zawartość stron internetowych).

W Internecie można znaleźć darmowe usługi hostingowe. Hosting taki może posiadać wiele ograniczeń :

 • niechciane reklamy na stronie
 • otrzymywanie reklamowych wiadomości e-mail
 • dość ostre ograniczenia związane z maksymalnym miesięcznym transferem, przestrzenią dyskową
 • brak dostępu do baz danych
 • brak obsługi języków skryptowych (np. PHP). Gdy ograniczenia takie są nieodpowiednie od wymagań konieczne staje się skorzystanie z płatnych usług hostingowych. Firmy hostingowe dają możliwość bezpłatnego przetestowania oferowanych przez siebie usług, np. przez 2 tygodnie

Hosting, który proponujemy Państwu oczywiście nie posiada tych ograniczeń i zapewnia prawidłowe działanie Państwa strony internetowej.

Cena hostingu strony stworzonej przez nas to 100 PLN netto / rok.

Domena

Domena jest to nieodłączna część serwisu internetowego. Jest to łatwa do zapamiętania nazwa adresu pod jakim można znaleźć stronę internetową - np. proimage.net.pl . Wyróżnia się domeny krajowe, regionalne i funkcjonalne oraz inne, które nie przekazują żadnej informacji. Każda z nich ma inną cenę oraz niesie ze sobą inne znaczenie.

Domeny krajowe

Każdy kraj ma swój dwuliterowy skrót, który jest jednocześnie domeną internetową. Każde państwo wyznacza jakąś organizację, która zajmuje się utrzymaniem domeny krajowej. W Polsce taka rola przypadła NASK, czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

Domeny regionalne

Domena regionalna składa się z nazwy miejscowości lub jej skrótu. Czasem zamiast nazwy miasta mamy nazwę województwa albo też potoczną nazwę krainy geograficznej, na przykład mazury.pl. Takie domeny są bardzo dobre dla firm, które działają tylko w określonym regionie.

Domeny funkcjonalne

Domena funkcjonalna informuje nas o tym, o czym jest dana witryna internetowa, a czasem nawet i to, kto jest jej właścicielem. Niemal wszystkie uczelnie mają w swoim adresie internetowym człon “edu”. Jeżeli w adresie jest ciąg “gov”, to znaczy, że mamy do czynienia ze stroną jakiejś instytucji rządowej, natomiast “mil” oznacza coś związanego z wojskiem. 

Darmowe domeny
Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na domenę, to możemy w internecie znaleźć pełno darmowych końcówek adresów stron www. Takie rozwiązanie ma kilka wad. Po pierwsze w większości wypadków na naszych stronach mogą się wyświetlać reklamy, które będą przeszkadzać internautom w przeglądaniu serwisu, a nam nie dostarczą żadnego dochodu. Dodatkowo domeny takie są najczęściej trudne do zapamiętania. Ceny domen różnią się, jednak jest to ok. 100 zł / rok, więc warto zainwestować w założenie profesjonalnej domeny krajowej, bądź regionalnej, czy innej (.com, .info itp)

-

4. Czym jest pozycjonowanie strony internetowej ?

Pozycjonowanie stron internetowych to od kilku lat bardzo gorący temat. W Internecie znajduje się coraz więcej storn internetowych dotyczących danej tematyki i prezentujących podobne usługi i produkty. Właściciele i twórcy stron internetowych szybko zauważyli, że nie wystarczy samo posiadania swojego miejsca w Internecie.

Wraz z popularnością wyszukiwarki Google narodził się koncept pozycjonowania stron, czyli szerego operacji, które sprawiają, że po wpisaniu danej frazy w Google - np. 'fotografia ślubna częstochowa' pozycjonowana domena pojawi się jak najwyżej na liscie wyników.

Jak widać z pozycjonowaniem ściśle związane są wyszukiwane frazy, czyli słowa lub frazy po jakich Państwa Klienci będą szukali firm w Internecie. Im bardziej szczegółowa fraza, tym łatwiej wypozycjonować stronę, np. fraza 'fotografia' jest bardzo ogólna i zwraca ok. 80 mln wyników, ale już np. 'fotografia ślubna Częstochowa' jest frazą bardziej konkretną i zwraca ok. 300 tys wyników. Warto zastanowić się nad jak najlepszą frazą dla naszej branży.

Z badań wynika, że tak naprawdę użytkownicy Internetu przeglądają najczęściej jedynie 2 pierwsze strony wyników wyszukiwania zwracane przez Google. Jeśli domena znajduje się dalej na liście - najprawdopodobniej tylko mały procent szukających informacji dotrze do niej.

Chcemy Państwu zaproponować uczciwą ofertę na pozycjonowanie - płacicie Państwo za te miesiące, gdy strona znajduje się na pierwszych dwóch stronach Google (dotychczas udaje się utrzymanie pozycjonowanej domeny strony na pozycji od 1 do 10 w wynikach Google.

Więcej informacji na temat pozycjonowania pod

-

5. Co oznacza, że strona internetowa posiada CMS ?

CMS - (Content Management System), czyli System Zarządzania Treścią jest to panel, w którym po zalogowaniu mamy możliwość zarządzania wszystkim, co znajduje się na naszej stronie. Co ważne - nie jest wymagana do tego wiedza programistyczna. Każdy z naszych Klientów po krótkim szkoleniu potrafi samodzielnie zarządzać własną stroną internetową bez niczyjej pomocy.

Panel pozwala na zmianę tekstów, dodawanie i usuwanie zdjęć w galeriach, plików do pobrania, artykułów i wszystkich innych modułów znajdujących się na stronie. W przypadku serwisów www dla miast i organizacji są to grupy użytkowników, shoutbox, czat, forum, katalog produktów, giełda ogłoszeń itp.

Czy potrzebuję strony CMS ?

Stworzenie strony z panelem wymaga więcej pracy, dlatego jest ona częściej droższa od strony bez panelu. Jest to jednak inwestycja, która się bardzo szybko zwraca, ponieważ posiadając taką stronę www Klient jest już w pełni samowystarczalny i nie musi zwracać się do programisty w przypadku żadnych aktualizacji (za które najczęściej pobierane są opłaty).

Częste aktualizacje strony internetowej dobrze wpływają również na jej pozycjonowanie i popularność wśród Klientów, którzy mają pewność, że w serwisie znajdą aktualne informacje dotyczące oferty, czy produktu.

-

;
Kontakt

www.proimage.net.pl
mail: proimage@proimage.net.pl
tel. +48 796 810 803

Formularz kontaktowy

Czym jest hosting, co to jest domena, itd..

1. Co oznacza, że strona internetowa posiada CMS ?

CMS - (Content Management System), czyli System Zarządzania Treścią jest to panel, w którym po zalogowaniu mamy możliwość zarządzania wszystkim, co znajduje się na naszej stronie. Co ważne - nie jest wymagana do tego wiedza programistyczna. Każdy z naszych Klientów po krótkim szkoleniu potrafi samodzielnie zarządzać własną stroną internetową bez niczyjej pomocy.

Panel pozwala na zmianę tekstów, dodawanie i usuwanie zdjęć w galeriach, plików do pobrania, artykułów i wszystkich innych modułów znajdujących się na stronie. W przypadku serwisów www dla miast i organizacji są to grupy użytkowników, shoutbox, czat, forum, katalog produktów, giełda ogłoszeń itp.

 

Co oznacza, że strona internetowa posiada CMS ?
Linki